KATEGORİLERİMİZ
Alışveriş Sepetiniz

DOLMALIKLAR VE KURU GIDALAR

DOLMALIKLAR VE KURU GIDALAR

Çekirdekli Kuru Üzüm 500 GrKuru üzüm üretiminde birinci sırada yer alan Türkiye, üzüm üretiminde Ege bilgesi bölgesi en ön sırada yer almaktadır. 500 gramlık paketler halinde hazırlanan kuru üzüm daha çok çerez olarak kullanılmaktadır. Hamur işlerinde baz yemeklerin içinde de kullanımı tercih ed..
28,00TL
Dolmalık Kuru Acur
Yeni Ürün
Dolmalık Kuru Acur 1 İpGaziantep yöresine özgü olan kuru acur diğer bir adı ile dolmalık kuru salatalıktır.1 ipe dizili bir şekilde kurutulan dolmalık biberler, Gaziantep yöresine ait yemeklerin yapımında ve kuru acur dolması yaparken kullanılmaktadır. Meze olarak da kullanılan kuru acurun sağlı..
27,00TL
Dolmalık Kuru Biber 1 İpGüneydoğu Anadolu topraklarına ait olan dolmalık kuru biberin esas yöresi Gaziantep’tir. 1 ipe maksimum 50 adet şeklinde dizilen biberler güneş gören bir yere konularak 7-8 gün kuruması beklenir. Birkaç gün sonunda kuruyan biberler dolma yapılarak ya da mezelik olarak kul..
35,00TL
Dolmalık Kuru Kabak 1 İpDolmalık kuru kabak Kahramanmaraş ilimize özgü bir lezzet olup 1 ipe 48-50 adet kabak dizilmesi ile doğal yollarla kurumaya bırakılmaktadır. İçleri çıkartılarak iplere dizilen dolmalık kabaklar vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. Kuru dolma yapımında, zeytin ..
40,00TL
Kabuklu Diş Bademi 1 KgAkdeniz iklim özelliğinin olduğu yerlerde yetişen kabuklu diş badem çoğunlukla Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Özellikle Datça bölgesinde yoğun olarak yetişmektedir. 1 kg’lık paketler halinde ambalajlanmaktadır. Çerez olarak tüketilen badem kimi zaman tatlı ya..
22,00TL
Keçiboynuzu 1 KgAkdeniz iklim tipinin olduğu yerlerde yetişen keçiboynuzu daha çok Antalya'nın Manavgat, Gazipaşa ilçeleri, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Silifke ilçelerinde ve Muğla’da Marmaris ve Datça’da yetiştirilmektedir. Toplandıktan sonra 1 kg ambalajlar halinde paketlenmektedir...
45,00TL
Keçiboynuzu 500 GrAntalya ve Muğla yörelerinde Manavgat, Gazipaşa, Anamur, Aydıncık, Gülnar, Silifke, Marmaris ve Datça da yoğun bir şekilde yetiştirilmektedir. Keçiboynuzu ağaçta yetişmekte olup olgunlaştığı zaman toplanarak 500 gr ve üstü paketler halinde ambalajlanmaktadır. Birçok yiyeceğ..
22,00TL
Keçiboynuzu Unu 1KgAkdeniz iklim özelliğine sahip yerlerde yetişen keçiboynuzu Antalya ve civarında yetişmekte olup Antalya ve Mersin’de üretilmektedir. Olgunlaşmış keçi boynuzlarının toplanıp kurutulduktan sonra öğütülmesi ile üretilmektedir.1 kg’lık hava almayan paket ile ambalajlanan..
38,00TL
Keçiboynuzu Unu 500 GrAntalya ve Mersin civarında üretilen keçiboynuzu unu 500 gr paketler halinde satılmaktadır. Normal buğday ununun kullanıldığı hemen hemen her yerde kullanılabilen keçiboynuzu unu içerisinde bulundurduğu besin değerleri ile daha sağlıklıdır. Hamur işlerinde kullanıldığın..
19,00TL
Kokteyl Kuru Dolmalık 1 İp
Yeni Ürün
Kokteyl Kuru Dolmalık 1 İpGaziantep yöresine has olan Kokteyl Kuru dolmalıklarımızda dolmalık kuru kırmızı biber, Patlıcan ve Kabak bulunmaktadır.Güneydoğu Anadolu bilgesinde Özenle hazırlanıp kurutulup kullanılmaktadır.Kokteyl Dolmalık kuruların 1 ipe asılıp kurutulması ile oluşan do..
27,00TL
Köy Yapımı Toz Tarhana 1 KgBesin değeri bakımından oldukça faydalı olan tarhana Anadolu, Balkanlar ve Orta Asya’da yapılmakta olup, her yöreye göre farklı bir yapımı bulunmaktadır. 1 kg paketler halinde ambajlanan köy yapımı toz tarhana, çorba olarak tüketilmektedir. Toz halinin yapımı kadar..
45,00TL
Kuru Çiçek Bamya 500 GrAmasya’nın Taşova yöresine özgü bamya çiçekleri özenle ipe dizilerek güneş ışığında kurutulmaya bırakılır. 500 Gr paketler halinde ambalajlanan kuru çiçek bamyaları besin değeri bakımından oldukça besleyicidir. Kuru çiçek bamyası 500 gr paletler halinde satılmakta olup çor..
225,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)